Angielski na wczesnym etapie rozwoju dziecka

Znajomość języka angielskiego w obecnych czasach bardzo ułatwia życie. Praktycznie w każdym kraju na świecie można porozumieć się po angielsku. Dlatego wielu rodziców bardzo wcześnie rozpoczyna edukację swoich dzieci w tym kierunku. Jak wybrać dobrą szkołę językową i czym się kierować wybierając angielski dla dzieci?

Zacznijmy od tego, że angielski dla dzieci jest w zdecydowanej większości przypadków pierwszym językiem obcym. Zajęcia tego rodzaju są dziś oferowane już nawet w publicznych przedszkolach na terenie Krakowa. Nauka w najmłodszych latach powinna przebiegać w przyjaznej dla dziecka formie. Język angielski łatwo przyswajany jest przez dzieci na przykład w formie piosenek.

Część rodziców zastanawia się czy wystarczająco efektywne są takie zajęcia angielskiego w przedszkolu oraz czy warto rozpocząć naukę angielskiego jeszcze wcześniej. I tutaj z propozycją wychodzi na przykład prywatna szkoła językowa – www.mova.pl – MOVA Kraków oferuje angielski dla dzieci prowadzony przez świetnych pedagogów, lektorów angielskiego, a w dodatku sprawdzona metodą nauczania, która pozwala na naukę takim maluchom jak roczne dzieci.

Spora ilość szkół językowych prowadzi edukację angielskiego u dzieci od drugiego roku życia, na przykład prowadząc zajęcia umuzykalniające. Proste melodie i rytmy sprzyjają nauce. Dzieci chętnie uczą się piosenek, a prosta muzyka powoduje, że łatwo zapamiętują je. Język angielski w ten sposób sam jest
zapamiętywany. Dzieje się to praktycznie bez wysiłku dziecka, można powiedzieć, że podświadomie.

Kolejną dobrą metodą na naukę języka angielskiego, jest nauka przez zabawę. Szkoły językowe dla dzieci, które promują tą metodę są bardzo popularne w Krakowie. Tej metody używają także przedszkola, a zdarza się, że i szkoły podstawowe. Radość zabawy pomaga zapamiętywać obco brzmiące słowa i dzieci w naturalny sposób uczą się.

Ważne jest, aby nauka języka angielskiego dobrze się dzieciom kojarzyła. Zabawa i śpiewanie piosenek to ulubione zajęcia najmłodszych dzieci. Nie stanowi dla dzieci wysiłku, jest przyjemne i daje dużo radości. A przy okazji język angielski sam wchodzi do głowy.