Biżuteria z filcu

Jaką biżuterię najchętniej nosicie? Nikt chyba nie lubi wyrobów taśmowych – mało oryginalnych i powtarzalnych. Przez ostatnie kilka lat bardzo mocno zaznaczyła się moda na nabywanie i tworzenie biżuterii robionej ręcznie. I to z różnych materiałów. Szkło, plastik, przedmioty codziennego użytku a ostatnio bardzo popularny stał się również filc. Jakie cuda stworzyć możemy z filcu? Cokolwiek przyjdzie nam do głowy – ogranicza nas bowiem tylko wyobraźnia.

Biżuteria filcowa jest nie tylko ładna ale również niezwykle oryginalna. A w jaki sposób obrobić ten materiał? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Jak więc widzimy dla chcącego nic trudnego – choć robienie filcowej biżuterii wymaga na pewno dużo wytrwałości i wprawy, jednak na takie efekty warto pracować. Zwłaszcza, że materiał ten chętnie w swoich wyrobach wykorzystują również znane marki jubilerskie. Nie każdy  jubiler [lodzinscy.com] będzie pochwalał tą modę, twierdząc, że nie ma nic piękniejszego od biżuterii klasycznej, ze szlachetnych materiałów.

Jednak niejeden [mmgold.pl] sklep jubilerski chcąc zwiększyć swoją sprzedaż i przyciągnąć nowych klientów wprowadził do oferty wyroby z filcu połączone ze srebrem i innymi szlachetniejszymi materiałami.

Filc wszedł na salony – chyba wszystkie w którymś momencie chciałyśmy mieć torebkę z prasowanego filcu ozdobioną kolorową wycinanką czy nietypowym ornamentem. Jak się okazuje lubimy eksperymentować z tym, co dobrze znamy i wykorzystywać w zupełnie inny nietypowy sposób. Dlatego jeśli czujecie w sobie pasję do tworzenia tego typu ozdób (nawet jeśli robicie to z modeliny!) nie powstrzymujcie się i działajcie. Pasja jest przecież najważniejsza w życiu!

A jak się okazuje można na niej jeszcze zarobić – jeśli jesteście w tym naprawdę dobre, szybko uda Wam się znaleźć odbiorców, którzy chętnie kupią Wasze wyroby!

 A my proponujemy Wam Spotkania Hand Made