Ciepło dla Twojego malucha

Noworodki wychładzają się znacznie szybciej niż większe dzieci. Z tego powodu należy dbać o to, by posiadały one odpowiedniej grubości ubranka oraz inne akcesoria. Jest to ważne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to maluszki powinny wychodzić na spacery, mimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz.

Maluszkom może być więc niezbędny gruby, puszysty kocyk taki jak kocyk minky (Szwalnia Snów) czy też rożki dla niemowląt, które doskonale otulają małe ciałko i nie dopuszczają do jego wychłodzenia. Dzięki tym dwóm akcesoriom dla noworodków żadnemu maluchowi nie będzie zbyt zimno i nie będzie on narażony na przeziębienie.

W chłodne dni i wieczory niezastąpiona jest też ciepła pościel dla dziecka. Noworodki muszą być dobrze okrywane podczas snu, gdyż wtedy tracą ciepło jeszcze szybciej niż wtedy, gdy są aktywne. Warto więc zakupić ciepłą pościel dla maluszka wykonaną z naturalnych i nieuczulających materiałów. Początkowo noworodkowi potrzebna jest jedynie kołderka, gdyż nie powinien on spać na poduszce, która sprawia, że jego kręgosłup nie układa się prawidłowo. Należy też od razu zainwestować w pościel najwyższej jakości, gdyż każdy komplet posłuży maluszkowi przez co najmniej kilka lat, a nie jedynie przez kilka pierwszych miesięcy. W końcu nie chcemy przecież, by dziecko spało w słabej jakości pościeli lub pod zbyt cienkim, szorstkim kocykiem.