Czy leczenie kanałowe naprawdę boli?

Są pewne dziedziny medycyny, którymi każdy powinien się zainteresować choćby w najmniejszym stopniu. Jedną z takich dziedzin jest stomatologia. Musimy przecież dbać o swoje zęby, bo mamy tylko jeden komplet stałego uzębienia. Jeśli byśmy o niego nie dbali, prawdopodobnie doprowadzilibyśmy do pewnych ubytków i braków.

Niestety, większość osób boi się specjalistycznych zabiegów stomatologicznych. Strach pojawia się zwłaszcza w przypadku, gdy należy rozpocząć leczenie kanałowe. Czy jednak naprawdę jest się tutaj czego obawiać?

Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jakiego stomatologa wybierzemy. To on może sprawić, że zabieg stanie się całkowicie bezbolesny. Jeśli więc uważamy, że nasz dentysta nie podoła takiemu zadaniu, znajdźmy sobie inny gabinet stomatologiczny. Jest ich sporo, a każdy może oferować zupełnie coś innego. Zwróćmy więc uwagę na specjalistów, którzy mają doświadczenie w leczeniu kanałowym. To do nich powinniśmy się wybrać, aby poczuć się pewniej i znacznie bezpieczniej. Dentysta omówi nam, jak wygląda cały zabieg leczenia kanałowego. Jeśli lepiej się z nim zapoznamy, na pewno strach trochę przeminie.

Dodatkowo, pamiętajmy, że obecnie już niemalże każdy zabieg możemy wykonać ze znieczuleniem. Powiedzmy więc swojemu dentyście, że obawiamy się leczenia, a wtedy na pewno dostaniemy przynajmniej znieczulenie miejscowe. Obecnie sposoby znieczulania są tak nowoczesne, że dzięki nim pacjent nie odczuwa praktycznie żadnego bólu. Co więcej, dentyści coraz częściej wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jest to dokładniejsza wersja leczenia kanałowego, która pozwala dokładnie wyleczyć miazgę zęba. Jeśli więc tylko mamy taką możliwość, aby skorzystać z tego specjalistycznego zabiegu, wybierzmy się właśnie na leczenie pod mikroskopem. Przyniesie ono znacznie lepsze rezultaty, a dzięki niemu ostatecznie zyskamy zdrowe zęby.

Oczywiście każdy zabieg stomatologiczny może być w pewnym stopniu nieprzyjemny. Mimo tego nie powinniśmy unikać wizyt u dentysty. Jeśli bowiem nie zdecydujemy się na ustalone z lekarzem leczenie kanałowe pod mikroskopem (więcej przeczytasz na impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem), możemy spotkać się później z nieprzyjemnymi konsekwencjami swojej decyzji. Lepiej więc czasem pokonać swój strach i postawić na leczenie u stomatologa. To właśnie on najlepiej zadba o nasze uzębienie i po prostu je wyleczy.