Czym osłonić i udekorować okna?

Upały to czas, kiedy przychodzi nam do głowy pomysł dodatkowego odizolowania się od słońca. Doskonałym pomysłem na zacienienie balkonu, tarasu czy okien są markizy. Efektowne, praktyczne, bo najczęściej składane markizy, będą pełniły potrójną rolę.

Po pierwsze umożliwią odpoczynek w łagodnym cieniu, po drugie sprawią, że do wnętrza dostanie się mniej słońca i ciepła, a po trzecie ochronią przed opadami deszczu i pozwolą na korzystanie z balkonu czy tarasu, także przy gorszej pogodzie. Gdy zastosujemy markizy efektowne, ładnie wykonane, z doskonałej jakości materiału dopasowanego do stylu budynku, dom nabierze zupełnie nowego wyrazu, wypięknieje.

Zacienienie wnętrza domu zagwarantują nam żaluzje lub takie, oferowane na przykład we Wrocławiu rolety rzymskie (http://krakzalwroclaw.pl/produkty/rolety-rzymskie/). Bogata oferta żaluzji z tworzyw sztucznych lub naturalnych, zaspokoi potrzeby każdego. Niesamowite wrażenie na nowoczesnych budynkach robią żaluzje fasadowe. Montowane na zewnątrz, na dużych płaszczyznach okien, są nie tylko praktyczne, chroniąc nas przed wzrokiem ciekawskich i nadmierną ilością światła słonecznego, ale także bardzo dekoracyjne.

We wnętrzu natomiast montowane przez nas żaluzje mogą mieć formę poziomą, pionową lub składać się z plisowanych materiałów. Wybór kolorów i materiałów z jakich są wykonane jest ogromny. Ekskluzywnie wyglądają żaluzje drewniane, pasujące także do wnętrz stylowych. Bardziej subtelną i elegancką dekoracją okien, jest pełniąca także rolę zasłony, roleta rzymska wykonana z pięknie udrapowanej tkaniny.