Drugie życie

Podarować komuś drugie życie jest związane z pewnego rodzaju cudami, jakie czekają na wielu ludzi. Takim cudem może być przeszczep organu, który ratuje życie, przeszczep szpiku. Tego typu cele mogą zostać osiągnięte również dzięki krwi pępowinowej. Brzmi niewinnie, jednak siła, którą krew ta posiada jest niewyobrażalnie wielka.

Komórki macierzyste (więcej na:  krewpepowinowa.pl ), pobierane są z krwi pępowinowej zaraz po porodzie. Zabieg ten jest bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny zarówno dla matki jak i dziecka. Pobranie krwi pępowinowej nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami, a jedynie z korzyściami. Otóż komórki macierzyste to komórki mające nieograniczoną zdolność do dzielenia się odnawiania i regenerowania. To właśnie dzięki nim, w miejsce obumarłych, starych komórek mogą pojawić się nowe. Komórki macierzyste mają nieograniczone zdolności, dlatego są tak cenne w dzisiejszym świecie medycyny. Źródłem ich pobrania może być również szpik kostny, jednak te pobrane z krwi pępowinowej posiadają większe zdolności regeneracyjne.

Komórki macierzyste, zaraz po pobraniu powinny zostać umieszczone w miejscu, jakim jest bank krwi pępowinowej bezcennydar.pl. Pozwala on na bezpieczne przechowywanie komórek przez wiele lat. Komórki macierzyste pełnią dziś bardzo ważne funkcje w procesie leczenia chorób nowotworowych, chorób układu immunologicznego, chorób układu krwionośnego. Uważa się, że stanowią one przyszłość medycyny. Dlatego tak często słyszy się opinię, że komórki mogą podarować drugie życie osobom ich potrzebującym. Jedyne co należałoby teraz zmienić, to zwiększyć świadomość w tym temacie, wśród ludzi, a zwłaszcza wśród przyszłych matek i ojców, którzy to mogą zdecydować o pobraniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej i przez to zapewnić bezpieczniejszą przyszłość swojemu dziecku a nawet rodzinie.