Escape room – rozrywka warta zainteresowania

Po polsku pokój zagadek, z angielskiego równie często używane określenie escape room jest to atrakcja, która polega na rozwiązywaniu zagadek w celu wydostania się z konkretnego pokoju. Jak dokładnie wygląda zabawa w escape room i dlaczego jest warta aby się nią zainteresować?

Każdy jeden pokój escape room Lostroom.pl z Krakowa jest urządzony w innym klimacie, a zagadki są układane adekwatnie do tematyki pokoju. Jest to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci ale również dla młodzieży i dla całych rodzin. Wchodząc do takiego pokoju można wykazać się umiejętnościami rozwiązywania zagadek. Dzieci, które tam przebywają muszą wykazać się nie tylko trzeźwym myśleniem, ale również muszą nauczyć się współpracować w grupie.

Zagadki znajdujące się w jednym pokoju typu escape room są przeznaczone do rozwiązania przez wiele osób, dlatego też jedna osoba zwyczajnie może nie wyrobić się w czasie ze wszystkimi.

Ważnym atutem tej niebywałej atrakcji jaką jest escape room jest niewątpliwie także jej cena. Aktualnie jest tak wiele pokojów zagadek umieszczonych w każdym większym mieście, typu Kraków, że ceny takich atrakcji są niewielkie. Dlatego też tak naprawdę każdy może sobie pozwolić na udanie się w to miejsce.

Ponadto często zaraz po wyjściu z pokoju zawsze jest robione pamiątkowe zdjęcie, którym można pochwalić się znajomym. Często osoby, której raz już skorzystały z konkretnej atrakcji, wybierają się po raz kolejny, tylko że do pokoju o innej tematyce. Wśród tematyki każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Są pokoje o tematyce horrorów, filmów, czy zwyczajnie stworzone przez właścicieli takich atrakcji.

Pokoje z reguły są również podzielone na stopnie trudności, co sprawia, że osoby początkujące również mogą sobie z tym dobrze poradzić.