Fotografia na przestrzeni lat

Czym charakteryzować powinien się dobry fotograf? Przede wszystkim talentem. Bez zdolności i wyczucia nie jesteśmy w stanie wykonać dobrych zdjęć – nawet jeśli mamy opanowaną technikę ich robienia. Rynek usług fotograficznych jest bardzo ciasny. Robieniem zdjęć okolicznościowych zajmuje się bardzo wiele osób. Znaczna część z nich jest naprawdę utalentowana, ale możemy również natknąć się na osoby, które traktują fotografię, jako szybki sposób na zarobienie pieniędzy. Dlatego też warto przed wynajęciem takiej osoby zapoznać się z jej portfolio. Fotograf jest bowiem jak artysta – i nawet jeśli jest naprawdę utalentowany nie zawsze może odpowiadać nam jego styl.

Pamiętacie jak wyglądała fotografia w latach dziewięćdziesiątych? Podczas gdy dziś zdecydowanie wybieramy plenery i naturalne, niepozowane zdjęcia, wówczas królowało studio i to takie, które wyposażone było w odpowiednią dekorację i scenografię. Co znajdowało się w każdym z takich fotograficznych studiów? Przede wszystkim rozmaite tła, na których robiono zdjęcia portretowe i okolicznościowe. Dziś wyjeżdżamy za miasto by zrobić sobie zdjęcie w jakiś ciekawych okolicznościach przyrody. Wtedy  takie widoki znajdowały się na płótnie. Bardzo często były tam również  kominki stylowe takie jak http://www.sklep.stoneo.pl/kominki/ceremonial-obudowa-kominka. Oczywiście tamte wykonane były zazwyczaj z tektury i innych lekkich materiałów. Dziś zdecydowanie unika się tego typu dodatków.

Największą zmianę przeszła fotografia ślubna Kraków http://mietekmalek.com/. Pamiętacie zdjęcia grupowe, które robiło się na ślubach i weselach? Przez jakiś czas zdjęcia te odbywały się właśnie w studiach foto a część gości, która chciała na nich się znajdować po prostu wraz z Państwem Młodym jechała do fotografa. Dziś? To raczej nie możliwe! Jeśli chodzi o zdjęcia gości dziś zdecydowanie bardziej preferuje się fotografię reportażową, która dokumentuje gości podczas zabawy  i przygotowań do ślubu. Możemy więc zamówić, albo tradycyjną sesję ślubną, weselną lub rozszerzone usługi: reportaż ślubny, sesje plenerowe, narzeczeńskie i małżeńskie. Przepiękna pamiątka.