Jak nauczyć się grać na perkusji?

Sporo ludzi chce nauczyć się na czymś grać, czego świetnym przykładem jest perkusja. Instrumenty muzyczne sprawiają, że czujemy się docenieni przez innych oraz nas słuchają. Jednak nauczyć się operować instrumentem muzycznym takim jak perkusja to nie lada wyczyn. Nie można się nauczyć tego w ciągu kilku minut, potrzeba wiele godzin spędzonych na lekcjach gry na perkusji.

Perkusja to ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych. Jest to grupa instrumentów, którą wykorzystuje muzyk do grania. Konfiguruje ją według własnych potrzeb i do muzyki, która chce zagrać. W skład perkusji wchodzą: bęben wielki, werbel, floor tom, tom-tom, hi-hat, ride, crash. Jest to niezwykle mocno wybuchowa mieszkanka. Potrafią one nie źle dać czasu, szczególnie bęben i talerz. Ale co gdy chcemy nauczyć się grać na owej perkusji?

Pierwsze co to trzeba ją sobie kupić. Jak wiadomo tego rodzaju sprzęty, do najtańszych nie należą, więc przygotuj się na spory wydatek. Gdy już perkusję mamy, pora na naukę gry na perkusji. Samemu ucząc się, jest bardzo ciężko, ponieważ na pierwszy rzut za dużo mamy do ogarnięcia. Nie będziemy w stanie trzymać tępa oraz grać na talerzach czy bębnie w tym samym czasie.

lekcje-gry-na-perkusji-w-smileflow-z-krakowa-to-sama-przyjemnosc

Wtedy z pomocą przychodzą szkoły muzyczne. W Krakowie może to być popularne SmileFlow – tam profesjonaliści pomagają nam nauczyć się grać na perkusji i wielu innych instrumentach muzycznych. Godzina gry na perkusji w tej szkole kosztuje od 50 złotych i nie jest to wygórowana stawka jak na Kraków.

Duża ilość treningów sprawia że coraz lepiej ogarniamy perkusję. W cenie lekcji zazwyczaj dawane są darmowe książki czy elektroniczne kursy by w domu doszkalać się. Nauka gry na perkusji opiera się na kilku poziomach. Od początkującego do zaawansowanego perkusisty. Dodatkowo w szkołach często na lekcjach gra się z innymi instrumentami, tak aby od razu zacząć się zgrywać, na przykład z gitarą czy basistą.

Jeśli Twoje dziecko naprawdę interesują lekcje gry na perkusji i ma do tego chęci oraz predyspozycje to już dziś je wyślij na owe lekcje gry na perkusji. Nie pożałujesz tego, a dziecko będzie szczęśliwe.