Jakie oświetlenie wybrać?

Podczas budowy nowego domu lub remontu starego mieszkania, właściciel staje przed wieloma problemami dotyczącymi aranżacji pomieszczeń. Różnego rodzaju rozterki dotyczą nie tylko umeblowania wnętrz, ale również wyboru odpowiedniego oświetlenia.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i modeli oświetleń. Przed dokonaniem zakupu odpowiedniej lampy oświetleniowej należy uwzględnić nie tylko czy odpowiedni model oświetlenie będzie ładnie się komponować z zaaranżowanym w danym stylu pomieszczeniem, ale również, czy dane żarówki są energooszczędne. Jak wiadomo już, żarówki energooszczędne nie sprawdzają się do końca w pomieszczeniach, w których światło zaświecane jest kilkanaście razy dziennie na 5 minut. Takimi pomieszczeniami będą: łazienka, kotłownia, hall, pralnia. Te miejsca odwiedzamy stosunkowo na krótki okres, a żarówki energooszczędne potrzebują czasu, aby świecić w pełnej mocy, a dodatkowo za każdym razem podczas zaświecenia pobierają bardzo dużo mocy. Więc w istocie wcale się nie sprawdzają w miejscach, gdzie nie ma potrzeby, aby światło paliło się bez przerwy przez co najmniej kilka godzin.

Jakie więc wybrać oświetlenie do pomieszczeń, w których świecimy światło często i krótko?

W takich miejscach na pewno świetnie się sprawdzą świetlówki LED. Pobierają bardzo mało energio nawet podczas pierwszego zaświecenia. Nie muszą się nagrzewać, a co za tym idzie nie potrzebują czasu na świecenie pełną mocą. Oświetlenie LED można jest najlepszym oświetleniem w obecnej chwili. Może być stosowane w każdym pomieszczeniu. Nie ma tu ograniczeń tak jak w przypadku zwykłych żarówek energooszczędnych. Dzięki coraz większej popularności żarówki LED są coraz tańsze, a koszta związane z zakupem tego oświetlenia szybko się zwraca.