Klasycznie piękne paznokcie

Paznokcie są jednym z elementów makijażu kobiety. Zadbane, wypielęgnowane dłonie i paznokcie to podstawa, o którą powinna troszczyć się każda kobieta. I nie chodzi wcale o zakładanie długich tipsów i malowanie paznokci na przesadnie jaskrawe kolory. I choć trendy są różne, wiele osób twierdzi (i jak podzielam ich zdanie), że najpiękniej wyglądają naturalne kolory i klasyczne sposoby zdobienia.

Jednym z nich – popularnych niezmiennie od lat jest manicure francuski. Paznokcie pomalowane na sposób francuski pasują każdej kobiecie – do każdej stylizacji. Wiele kobiet preferuje jednak inny styl – tipsy. Oczywiście sztuczne paznokcie są wskazane dla tych Pań, które mają problem z łamliwą płytką, jednak nie zawsze wyglądają dobrze. Zbyt długie i grube (zwłaszcza te żelowe) wyglądają po prostu sztucznie a czasem nawet wulgarnie. Przy takich paznokciach problemem jest także wykonywanie zwykłych, codziennych czynności – czasem tych najbardziej prozaicznych.

zadbane paznokcie

Ja osobiście nie wyobrażam sobie chodzenia w tipsach – po pierwsze źle czułabym się z takimi długaśnymi, sztucznymi przeszkadzaczami a po drugie uważam, że po prostu są bardzo nieeleganckie i wyglądają kiczowato. Choć być może narażę się tym stwierdzeniem na niełaskę wielu Pań. Nie jestem zwolenniczką częstych wizyt u kosmetyczki w celu zdobienia paznokci – raczej wyłącznie od wielkiego dzwonu i wybieram tylko francuski manicure Kraków (mój ulubiony na stronie: [farmaurody.com.pl]). Zresztą z pielęgnacją paznokci jest tak samo jak z makijażem, opalaniem i innymi zdobieniami.

Jedno lubią przesadzać opalając się w solarium na skwarek, nakładać zbyt dużą ilość różu czy wyzywające stroje, podczas gdy pozostali wybierają bardziej wyważone metody upiększania. Zastanawiam się ostatnio nad przedłużeniem rzęs – ale w sposób naturalny, stosując odżywki. (Polecam produkty RevitaLash [purediamond.pl]). Nigdy nie zdecyduje się na doczepienie futra norki czy innych dziwnych materiałów, ale jeśli moje rzęsy mogą same stać się piękne i długie – to czemu nie?!