Kuchnia włoska w centrum Krakowa

Nie mając pomysłu na kolację można w bardzo prosty sposób przenieść się do słonecznej Italii. Wystarczy wyjść do miejsca, w którym króluje kuchnia włoska. Restauracja włoska to w końcu miejsce magiczne.

Zapach pomidorów oraz bazylii napełni nasze nosy tuż za progiem. Restauracje są miejscem, gdzie można mile spędzić czas z rodziną i znajomymi. Restauracja włoska zachęca nas wspaniałą pizzą. Pizza w dobrej restauracji, która serwuje omawianą kuchnię powinna być przygotowana w dobrze nagrzanym piecu opalanym drewnem.Ważne jest również drewno, które jest używane do uzyskiwania ciepła. Najlepiej nadaje się drewno pochodzące z drzew owocowych. Aromat wiśni nadaje pizzy niepowtarzalny zapach, który działa na zmysły. Dobra pizza powinna mieć na sobie dobry sos. Sos nie powinien być za rzadki. Nie może zawierać również zbyt dużej ilości wody. Nadmiar wody zepsuje ciasto. Ciasto oryginalnej włoskiej pizzy powinno być cienkie, chrupiące i suche. Pizza nie potrzebuje wielu składników. Wystarczy dodać jeszcze tylko ser, zioła oraz świeżą bazylię, aby nadać jej niepowtarzalny smak z Toskanii. Taka właśnie powinna być oryginalna pizza, gdy restauracja włoska chce dbać o renomę i klientów.

Restauracje są również miejscem, gdzie można skosztować wspaniałych win. W zależności od regionu świata, który jest przeniesiony do restauracji można spodziewać się win z Francji, Gruzji, Bułgarii, Rumuni, czy Kalifornii. Dobra restauracja powinna zachęcać nas do odwiedzenia również muzyką, wystrojem wnętrza i miłą obsługom. Dobrze przybrane stoły, czytelna karta dań i osobna karta win są dobrze odbierane przez klientów. W dobrej restauracji to kelner, który zajmuje się salą powinien zapraszać gości do stolika.

Zobacz więcej: Da Pietro | Restauracja włoska