Lakiery samochodowe – gładka powierzchnia

Codzienne korzystanie z samochodu wystawia go na nieprzewidziane ubytki w lakierze, dlatego kierowcy muszą na bieżąco niwelować powstałe rysy i odpryski lakieru, nie pozwalając korozji na wejście w głąb blacharki. Tak więc, lakiery samochodowe cieszą się dużą popularnością i jest spory zbyt tych artykułów.

Wartość samochodu z uszkodzonym lakierem znacznie spada, więc odwiedzenie fachowca jest koniecznością. Lakiernik wykorzystuje nie tylko lakiery samochodowe, ale także szpachlówki, środki konserwujące, materiały ścierne itd. Fachowiec potrzebuje farby do auta gotowe i podkładowe. W asortymencie farby do auta znajdują się też uniwersalne farby  antykorozyjne i farby na metal. Jeżeli na samochodzie zauważymy rysy i zadrapania, możemy pokusić się o samodzielną naprawę karoserii samochodu. Wtedy w kategorii lakiery samochodowe, możemy wybrać spray z odpowiednim lakierem.

Istnieje możliwość dorobienia odpowiedniego koloru, na podstawie próbki lakieru lub według kodu. Lakiery samochodowe dla profesjonalistów sprzedawane są w formie płynnej, samochód po takim lakierowaniu zyska na wartości i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Trzeba wiedzieć, że lakiery samochodowe podzielone są na trzy grupy czyli materiał podkładowy przygotowujący powierzchnię karoserii na przyjęcie następnych warstw. Druga grupa do której należą lakiery samochodowe to warstwa malarska czyli farby do auta, nadająca kolor, trzecia grupa to materiały nabłyszczające. Lakiery samochodowe nabłyszczające zabezpieczają wszystkie warstwy i wydobywają głębie koloru.