Magia różanego ogrodu

Chyba nie ma na świecie takiej osoby, dla której piękno jest czymś obojętnym. Wszyscy lubimy patrzeć na zapierające dech w piersiach widoki, wdychać cudowne zapachy i otaczać się przyjemnymi dla oka przedmiotami czy roślinami. To dlatego tak dbamy o własny ogród i sadzimy w nim wyjątkowe róże.

Przyznam się, że ja też nie znam ani jednej osoby, która by nie doceniała piękna i nie chodzi tylko o ogród. Przecież każdy z nas stara się też ubierać jak najładniej i dbać o swój wygląd. Jednak najważniejsze co nas reprezentuje i najwięcej nam o człowieku powie to jego dom czy mieszkanie, a dokładniej jego wnętrze i otoczenie.

Przede wszystkim czystość. Umyte okna, podłogi, czyste blaty i schludny obrus to podstawa. Również warstewka kurzu na półce pod telewizorem nie może zostać pominięta. Skoro dbamy o wygląd swoje mieszkania, ozdabiamy je i dekorujemy, to dlaczego mielibyśmy nie zatroszczyć się i o ogród?

Krzewy róż okalające ścieżkę od bramy do domu tworzą nie tylko miły efekt wizualny, ale również są przyjemne dla powonienia. Róże są uznane za jedne z najpiękniejszych kwiatów świata. Są symbolem piękna i miłości. Która z kobiet nie lubi być obdarowana różą? Czemu więc nie sprawisz jej ogrodu pełnego róż?

Róże pnące – http://hyzowie.com/19-roze-pnace – się po płocie i ogrodzeniu są świetną dekoracją i zachwycą każdego przechodnia. Z kolei róże okrywowe pięknie wykończą każde podwórko. W końcu kto nie chce mieć widoku z okna na morze róż? No właśnie!

Nie ma sensu marnować życia na brzydkie widoczki. Szary i pozbawiony życia dom i ogród przygnębiają i zniechęcają do życia. Po co pozbawiać się piękna skoro można uzyskać je tak łatwo? Wystarczy posadzić róże pnące, a nasz ogród zmieni się nie do poznania.