Materiały meblarskie współcześnie

Egzotyczne drewno stało się ostatnio jednym z najmodniejszych materiałów do wyrobu mebli oraz materiałów wykończeniowych. Do niedawna zastosowanie znajdowały takie materiały jak chociażby bambus, z którego wykonywano nie tylko koszyczki ozdobne, ale również meble ogrodowe i tarasowe. Dziś meble z drewna http://www.temeble.pl/ przybierają nowe, znacznie bardziej oryginalne formy jak również przeznaczenia. Drewno nie jest materiałem pospolitym, choć używamy go od wieków do tych samych celów.

Szukamy nowych rozwiązań i zastosowań drewna również jako parkietu. Jakie rodzaje drewna są najdroższe? Jednym z nich jest drewno, które przez lata było… budulcem beczek na wino! Podłoga lub stół z takiego drewna to ogromna inwestycja, która jest nie tylko olbrzymim przedsięwzięciem logistycznym, ale również i finansowym. Drewno na beczki winne jest najwyższej jakości – ale ceny nadaje mu również sam wiek oraz szlachetność trunku, który w niej był składowany.  

Oczywiście deski, z których zostały rozłożone beczki muszą być odpowiednio wyselekcjonowane i poddane obróbce, by mogły służyć jako praktyczny przedmiot. To inwestycja jednak zbyt droga dla przeciętnego śmiertelnika. Dlatego też wybieramy drewno szlachetne, ale nie przesadnie drogie, takie z którego wykonać można naprawdę piękne i trwałe przedmioty.

Sklejki meblowe jako relikt dawnych lat jeszcze spotkamy w niektórych sklepach meblowych jednak używa się ich zupełnie inaczej niż kiedyś. Ówcześnie miały jedynie imitować drewno. Dziś zazwyczaj niczego nie udają, ale prezentują się takie, jakie są. Podobnie dzieje się w przypadku takich materiałów jak  kostka brukowa Kraków http://www.mk-bruk.pl/. Kostka czasem imituje kamienie naturalne, choć przecież została w pewien sztuczny sposób ukształtowana. Lubimy otaczać się pięknymi materiałami – dlatego też często zamiast nich tworzymy wokół siebie jedynie imitację piękna stworzoną z materiałów znacznie mniej szlachetnych.