Mikroalgi – źródło białka i witamin

Większość ludzi jest zainteresowanych swoim zdrowiem i stara się dostarczać organizmowi niezbędnych składników. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z możliwości i suplementów, jakie istnieją na rynku. Mikroalgi, jak chlorella, są wspaniałym pomysłem na dostarczenie sobie sił witalnych i energii. To źródło wielu substancji działających dobroczynnie na zdrowie. Znane są już na całym świecie, jednak Azjaci najbardziej zdają sobie sprawę z korzyści, jakie przynoszą te niepozorne rośliny.

Na uwagę zasługują dwie algi – chlorella i spirulina. Warto przyjmować obie jednocześnie, aby dostarczyć organizmowi jeszcze więcej pożytecznych substancji. Są one źródłem witamin z grupy C, E i B, zawierają chlorofil, łatwo przyswajalne przez organizm białko, a także mikro i makroelementy. Nic więc dziwnego, że przy regularnym stosowaniu alg znacznie poprawia się samopoczucie, a także zwiększa się siła fizyczna i wydolność organizmu.

Obie algi, a już w szczególności chlorella, przyspieszają także wzrost i odnowę komórek oraz mają równocześnie działanie antyoksydacyjne. Chlorella jest również doskonała dla układu krwionośnego i naczyniowego w naszym organizmie.

Algi występują w formie tabletek, a także zielonego proszku. Chlorella w proszku – http://chlorella-sklep.com.pl/produkty – to produkt cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Chlorella może być również stosowana zewnętrznie jako maseczka nawilżająca i przywracająca naturalny koloryt skóry. Algi mają uniwersalne zastosowanie, jednak ich działanie jest przede wszystkim dobre dla zdrowia. W razie wątpliwości co do dawki, można się skonsultować z dietetykiem lub lekarzem.