Najciekawsze motywy paneli szklanych do kuchni

Urządzanie kuchni to przede wszystkim próba połączenia praktycznych rozwiązań z tymi eleganckimi, tworzącymi w tym pomieszczeniu fantastyczny klimat. Jednym z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych w kuchni są panele szklane z fototapetą. Możemy też wybrać wersję bezbarwną, czyli taflę szkła kładzioną bezpośrednio na ścianę, podkreślającą ciekawą fakturę tapety. To opcja dla tych, którzy cenią sobie skromność i minimalizm, a jednocześnie chcą zadbać o ścianę nad blatem roboczym, która jest łatwa w czyszczeniu i dobrze zabezpiecza pokrycie ściany.

Panele szklane do kuchni występują w bardzo ciekawych wzorach, w nasyconej, żywej kolorystyce lub w wybranych odcieniach – błękitu, różu, czarno-białym, szarości, i tym podobnych. Kolorystyka paneli w dużej mierze zależy od tego, co mają one przedstawiać. Panele z motywem wodospadu lub błękitnej laguny będą miały odpowiednią wodną kolorystykę. Panele z motywem zachodu słońca będą występowały w odcieniach żółci, pomarańczowego i czerwieni. Z kolei motywy lasu lub dżungli – w różnych odcieniach zieleni.

Wybierać można spośród różnych motywów fotografii, ale można również dostosować sposób wykonania paneli do potrzeb swojej kuchni. Panele szklane są drukowane na taflach szkła hartowanego o odpowiednich wymiarach, pod specjalne zamówienie, a następnie montowane na ścianach przez specjalistów. Szkło hartowane cechuje się dużą opornością na zarysowania, stłuczenie, a także środki chemiczne. Taki panel w kuchni przetrwa długie lata, a wewnętrzny nadruk nie straci na swojej świetności, zaś jego kolory nie wyblakną. Zawdzięczamy to specjalnemu drukowi UV, który świetnie zastępuje naklejki, których niegdyś używało się do wykonywania fototapet w kuchni.

Zobacz więcej: Axitech | Panele szklane