Naturalna pościel i kokon niemowlęcy

Chyba każdy rodzic pamięta moment kiedy dowiedział się, że na świat przyjdzie jego potomek.To nie tylko ogromne szczęście i emocje, ale także cały szereg trudnych decyzji.

Teoretycznie wydawać by się mogło, że zakup wyprawki nie stanowi problemu, bowiem asortyment dostępny w sklepach jest ogromny, a niemalże na każdym portalu parentingowym możemy znaleźć podstawowe sprzęty bez których obecnie nie można się obejść.

Niemalże zawsze młodzi rodzice rozpoczynają swoje zakupy od łóżeczka. Drewniane, białe, naturalne – cała gama do wyboru. Tak samo jest z materacem i ochraniaczami na szczebelki. Jednak równie ważny jest komplet pościeli do łóżeczka. Przede wszystkim musi być zrobiony z materiału w 100% naturalnego, a także dostosowanego do pory roku w jakiej urodzi się dziecko. Nie możemy bowiem przegrzewać Maluszka od pierwszych dni, ani narazić go na wychłodzenie. Należy również zwrócić uwagę aby barwniki używane w czasie wytwarzania tkanin nie zawierały chemicznych substancji, a kolory nie były zbyt kontrastowe. Mogło by to spowodować rozdrażnienie małego człowieka podczas snu.

Obecnie na rynku dostępny jest również gadżet, który nosi nazwę – kokon dla niemowlaka. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców którzy chcą spać z dzieckiem w łóżku bowiem takie rozwiązanie niweluje prawdopodobieństwo przygniecenia dziecka lub jego upadku z wysokości.

Niewielkie rozmiary kokonu zapewniają również dziecku idealne warunki do spokojnego snu. Należy pamiętać, że w macicy niemowlę miało ciepło i ciasno, dlatego zapewniając mu podobne warunki po narodzinach zwiększamy jego komfort i dajemy możliwość wyciszenia. Dzięki miękkim i podniesionym brzegom dziecko na pewno nie ucierpi podczas przekręcania się czy machania rączkami. Kokon jest jednym z gadżetów, które znacznie ułatwią życie młodym rodzicom.