Przyjęcie weselne prowadzone przez DJ’a

DJ to idealna osoba na wesele jeśli chcemy dobrze się bawić na parkiecie. Dobry DJ na wesele bez trudu zarazi wszystkich szerokim uśmiechem i porwie tłumy do zabawy. Ze względu na szeroki zakres przyjęcia weselnego, DJ na wesele musi łączyć w sobie wiele profesji i dać z siebie maksa przez całą noc i niekoniecznie wszyscy DJ’e sobie z tym radzą.

Jakie role musi spełniać DJ na wesele? Oczywiście DJ na wesele w pierwszej kolejności pełni rolę DJ’a. Nie zawsze na przyjęciu pojawi się orkiestra grająca dla gości na żywo. Wtedy za oprawę muzyczną odpowiada właśnie wodzirej, który przygotowuje materiał muzyczny wpasowujący się w zainteresowania indywidualnego klienta.

Ponadto wciela się w rolę konferansjera zapowiadającego wszystkie części uroczystości – pierwszy taniec pary młodej, toast za zdrowie solenizanta lub krojenie tortu na studniówce. Informuje gości o programie uroczystości, by każdy z nich czuł się swobodnie i dobrze się bawił.

Kolejną funkcją jaką odgrywa DJ na wesele to bycie wodzirejem – przygotowuje on specjalne zabawy weselne i oryginalne atrakcje. Powszechnie znane są weselne tańce czy urodzinowy konkurs wiedzy o małżonkach. Rozrywka prowadzona jest jednak z zachowaniem najwyższych standardów, by żaden z zaproszonych nie czuł się zażenowany lub zniesmaczony.

DJ na wesele to często również nauczyciel i tancerz – jako król parkietu zaprezentuje najpopularniejsze ruchy do macareny, kaczuszek, zorby czy twista, by bawić się i tańczyć mogli dosłownie wszyscy.

Co więcej DJ na wesele pełni rolę „obsługi technicznej”.  DJ musi bowiem znać się na obsłudze nagłośnienia czy jak obsługiwać oświetlenie estradowe po to, by stworzyć wyjątkową scenerię do wspólnych zabaw czy konkursów. Konieczna, do tworzenia oryginalnych atrakcji, jest także biegła znajomość konsoli i mikserów muzycznych.

Na końcu wymienić należy jeszcze jedną funkcję jaką pełni DJ na wesele – organizatorską i reżyserską. Inicjuje toasty i przemówienia, wyjaśnia panujące na danym przyjęciu zasady, powiadamia fotografów o nadchodzących wydarzeniach, by mieli czas na przygotowanie osprzętu do sesji i odpowiada za program rozrywkowy uroczystości.

DJ na wesele to osoba integrująca zaproszonych, dbająca o ich komfort i dobrą zabawę. Tworzy on nowe układy choreograficzne, śpiewa z gośćmi, zapewnia im profesjonalną obsługę muzyczną i aktywizuje tych bardziej nieśmiałych do wspólnej rozrywki. Można więc utożsamić DJ’a na wesele z wodzirejem, a inaczej mówiąc z otwartością, komunikatywnością oraz kreatywnością.