Pułapki na rynku pracy

Rynek pracy jest dziś bardzo skromy – szczególnie w jeśli chodzi o nowe miejsca pracy. Znalezienie odpowiedniego stanowiska i pomyślne przejście procesu rekrutacyjnego graniczy niemal z cudem. W związku z tą sytuacją młodzi ludzi zaczynają sprawdzać nawet te oferty, które nie do końca im odpowiadają. Niestety wiele pojawia się ofert nieuczciwych, które żerują na desperacji i naiwności. Wiele osób już o tym się przekonało – jednak do tej pory dotyczyło to raczej ofert pracy z zagranicy.

Znamy wiele historii osób, które zostały oszukane przez nieuczciwych pracodawców zagranicą. Jednak wiele z tych przypadków wiązało się nawet z takimi dramatami jak obozy pracy. Zabieranie dokumentów i telefonów zawsze powinno wzbudzić naszą czujność. Jednak należy sprawdzać swojego potencjalnego pracodawcę już w kraju, zanim zdecydujemy się wyjechać. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne – wystarczy zasięgnąć informacji w odpowiednich urzędach i spisach.

Szczególnie uważać powinny panie, które decydują się na podjęcie pracy w innym europejskim kraju. Uprowadzanie i zmuszanie do pracy w takich miejscach jak  klub nocny  zdarza się bardzo często. Również w naszym kraju spotkać możemy się z działalnością przestępcza tego typu.  Night club to często nic innego jak tylko przykrywka rozmaitych organizacji przestępczych, które uprowadzają kobiety szczególnie z za naszej wschodniej granicy. Jednak nie tylko – ofiarami takich ataków staja się także Polki – praca jako dobry fryzjer [purediamond.pl] wydaje Ci się podejrzana? Nie aplikuj! Jeśli w ogłoszeniu pojawiają się zapisy dotyczące wyglądu czy stanu cywilnego od razu zrezygnuj.

Dlatego należy szczególnie uważać na oferty pracy zamieszczane na portalach internetowych. Warto również zastanowić się kilkukrotnie zanim odwiedzimy miejsce takie jak agencja towarzyska. Może się bowiem okazać, że pod pozorem zabawy i dostarczania wątpliwej rozrywki, toczą się prawdziwe ludzkie dramaty. Przeczytaj również: Rowerem przez miasto – kurierzy