Rewolucyjna metoda leczenia padaczki lekoopornej

Przyczyn padaczki jest wiele, są one uzależnione od wieku. W przypadku dzieci nie ma ustalone przyczyny występowania tej choroby, mówi się o padaczce idiopatycznej, natomiast u dorosłych jest związana z inną chorobą lub uzależnieniem od alkoholu.
Padaczka jest najczęstszą chorobą neurologiczną. Jej położeniem jest nieprawidłowa czynność bioelektryczna mózgu.
Objawem padaczki, który charakteryzuje tą chorobę są napady drgawek. Dzieli się je na:
– duży napad- chory traci przytomność, upada, występuje silne napięcie mięśni i odgięcie głowy do tyłu. Ponadto chory przestaje oddychać.
– mały napad- dziecko przerywa na chwilę wykonywaną czynność, nie nawiązują kontaktu z otoczeniem i zastygają bez ruchu.
– napady atoniczne- utrata przytomności, upadek i zwiotczenie mięśni.
– napady miokloniczne- nie występuje utrata przytomności, charakteryzują się szybkimi skurczami mięśni

Padaczka lekooporna do tej pory była chorobą nieuleczalną, ze względu na brak reakcji organizmu na przyjmowane leki. Rick Simpson to człowiek, który chorował na raka podstawnokomórkowego  skóry. W jego przypadku chirurgia nie przyniosła żadnych zmian, więc Rick na własną rękę postanowił czegoś innego. Zaczął przyjmować olej, który był wynikiem ekstrakcji konopi. Używał go bezpośrednio na raka skóry. Po 4 dniach kuracja podziałała, nowotwór zniknął. Swoim odkryciem podzielił się z lekarzem oraz organizacją walczącą z rakiem, lecz nikt nie brał jego teorii pod uwagę, dlatego sam zaczął uprawiać konopie i podawać olej każdemu, kto tego potrzebuje.
Olej z konopi obecnie wykorzystuje się do leczenia nie tylko raka ale również padaczki lekoopornej. Czołowym producentem tego oleju jest Real Scientific Hemp Oil (RSHO) z USA. Produkt można kupić przez internet z dokładnymi zaleceniami co do jego stosowania. Koszt kuracji jest dosyć drogi ale za to skuteczny w zwalczeniu choroby.