Rodzaje ram do zdjęć

Technologia rozwinęła się do tego stopnia, że bez problemu można wykonać zdjęcia dobrej jakości, nawet jeżeli pod ręką mamy tylko aparat telefoniczny. Przez to robimy dużo zdjęć, w wielu sytuacjach. Do tego chętnie publikujemy je w mediach społecznościowych. Warto jednak pomyśleć również o drukowaniu ich, aby zdobiły nasze ściany.

To wspaniały sposób na przywoływanie ważnych momentów z życia, podróży, czy historii rodziny. Rewelacyjnie prezentują się w mieszkaniu kompozycje utworzone z kilku zdjęć, grafik i plakatów. Ramy do obrazów mogą być różnej wielkości i w różnych kolorach. Warto jednak przyjąć jakąś odgórną zasadę, która będzie nam przyświecać. Niech to będzie ten sam materiał ramek, identyczny kolor, bądź całość kompozycji układająca się w prostokąt bądź wyrównana do jednej linii.

Świetnym pomysłem będą ramki drewniane, w naturalnych kolorach, ze zdjęciami na białym tle. Choć fotografie będą różnorodne, ich oprawy zachowają podobny styl. Inny sposób to wykorzystanie paspartu. W ten sposób osiągniemy elegancki efekt, a jednocześnie na tyle dyskretny, że ramy nie przesądzą o tym, w jaki sposób będą odbierane nasze zdjęcia. Dobrym pomysłem jest takie umieszczenie kompozycji, które w przyszłości pozwoli nam na powieszenie kolejnych ramek.

Dzięki temu nie będziemy musieli szukać miejsca w mieszkaniu na powieszenie kolejnego zdjęcia z wakacji bądź ważnej uroczystości. Na ścianie powstanie pewnego rodzaju żywy album, który na co dzień mogą przeglądać domownicy, ale też goście którzy ich odwiedzają. Oczywiście zdjęcia można do jakiś czas wymieniać.