Spotkania Hand Made

Mówi się, że jesteśmy narodem, który bardzo chętnie narzeka, zaś mniej chętnie bierze sprawy w swoje ręce i organizuje się, by wspólnie podjąć wspólną inicjatywę. Tak jednak twierdzą zazwyczaj Ci, którzy właśnie nie uczestniczą w żadnych akcjach, spotkaniach i slotach. A tymczasem jest ich całkiem sporo. Wystarczy, że dobrze poszukamy we własnym mieście i znajdziemy coś dla siebie. Najczęściej akcje takie toczą się wokół jakiejś idei – pomocy konkretnej osobie lub osobom, promując określony styl życia lub po prostu twórczość.

Wiele z takich akcji skierowanych jest nie tylko do młodzieży, ale również do młodych matek, które wychowują zarówno małe jak i nieco starsze dzieci. Pozwala to nie tylko odnaleźć im pokrewne dusze i jednoczyć kobiety w tej samej sytuacji, które mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, ale również daje to szanse dla dzieci, by mogły nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć umiejętności. Zabawy plastyczne rozwijają dziecięce zdolności manualne, skupienie oraz cierpliwość. Dlatego też wspólne akcje promujące na przykład tworzenie wyrobów hand-made są bardzo popularne i wspierane przez wiele organizacji.

Mamy mogą odkryć i rozwinąć swoją pasję, dzieciaki zaś świetnie się przy tym bawią i lepiej rozwijają. A co można robić? W zasadzie wszystko! Zabawki, ubrania, biżuterię czy ramki  passe partout ([nielsen.com.pl]. Oczywiście takie akcje zrzeszają również inne środowiska – artystów niezależnych czy młodzież. Na slotach wspólnie robi się na przykład  meble z drewna  a nawet instrumenty drewniane. Dla każdego coś interesującego. Wielką popularnością swego czasu cieszyły się takie wyroby jak  naszyjniki damskie [lodzinscy.com] i inne elementy biżuterii, które wykonywane były właśnie ręcznie. Dziś w Internecie możemy znaleźć bardzo wiele tego typu wyrobów – a sprzedają się one bardzo dobrze.