Turystyka weekendowa przez cały rok

Wakacje minęły bezpowrotnie. Czas wyjazdów i przygód jednak wcale nie musi się kończyć! Zamiłowanie do turystyki, sportu i aktywności fizycznej pozwala przetrwać jesienną i zimową szarugę. Bo nie musimy przecież wyjeżdżać do odległych kurortów, by odpocząć. Wystarczy wyjazd na weekend do pobliskiej miejscowości, by odprężyć się i podładować akumulatory. Turystyka regionalna staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu. Niewielkie miejscowości położone w pięknych zakątkach naszego kraju – takich jak na przykład Szczawnica.

Górskie hotele oferują atrakcyjne usługi nie tylko w czasie sezonu letniego czy zimowego, ale przez cały rok. Hotele w Szczawnicy nie ograniczają się już tylko do zapewnienia odpowiednich warunków do snu i wypoczynku. Hotelarze zaczynają rozszerzać wachlarz usług dodając do nich na przykład możliwość korzystania z sauny, basenu czy SPA hotelowego. Oprócz tego sami organizują swoim klientom czas proponując atrakcje takie jak na przykład kulig w górach czy wczasy z psem w górach umożliwiając przyjazd wraz z pupilem.

Wiele hoteli posiada umowy z okolicznymi firmami, które świadczą usługi gastronomiczne czy zajmują się spływami, wspinaczką i innymi rodzajami sportów. To idealne rozwiązanie jeśli chcemy jak najbardziej wykorzystać weekendowy wyjazd – nie musimy martwić się o organizację czasu, gdyż nasi usługodawcy zrobią to za nas. Modne staje się również przeprowadzanie wyjazdowych szkoleń dla pracowników. Hotelom i pensjonatom nie jest więc obca organizacja konferencji Szczawnica. Choć wymaga to dużego zaplecza i przygotowania, wiele ośrodków wypoczynkowych przekształca się właśnie w ośrodki umożliwiające przeprowadzenie szkoleń i konferencji. Sale bankietowe i konferencyjne wyposaża się w niezbędny sprzęt, tak by klienci byli jak najbardziej zadowoleni. I choć zakup rzutników, komputerów i innych sprzętów jest dużą inwestycją – może się zwrócić z nawiązką.

Bo choć mówi się ciągle o kryzysie turystyka weekendowa i ta tradycyjna ciągle się rozwija. Zmieniają się jednak style podróżowania i wymagania samych turystów – a wraz z nimi cała branża.