Uszczelniamy kamienicę!

Zbliżająca się zima sprawia, że wiele osób zaczyna obawiać się o opłaty, które z pewnością wzrosną radykalnie podczas sezonu grzewczego. Problem jest duży szczególnie w przypadku lokali usługowych, które znajdują się w centrach miast. Tu znakomitym przykładem jest Kraków. Centrum miasta jest przecież jednym wielkim zabytkiem, który nigdy nie został przystosowany do centralnego ogrzewania. Piece kaflowe, które są wyjęte z lamusa tutaj często to codzienny sposób na ogrzanie wnętrza. A stare kamienice są dość odporne na ich działanie.

Problemem jest przystosowanie lokali usługowych, bez zgody konserwatora nie można tu wbić przysłowiowego gwoździa a co dopiero myśleć o całej instalacji. Stare kamienice są utrapieniem – grube mury, wysokie pomieszczenia i zazwyczaj nieszczelne okna – to składa się na wysokie rachunki za ich dogrzewanie zazwyczaj piecykami gazowymi lub elektrycznymi. Obecnie i tak mamy znacznie większe możliwości ocieplenia i uszczelnienia pomieszczeń w kamienicach. Tu z pomocą przychodzi  ślusarka aluminiowa Kraków (zobacz tu: http://www.okna.fronton.pl/%C5%9Alusarka/%C5%9Alusarka_aluminiowa/). Bo o ile jeszcze kilkanaście lat temu był problem z dostosowaniem okien i drzwi na określony wymiar, dziś to nie stanowi żadnego kłopotu. Kamienice mają nie tylko niestandardowy wymiar okien, ale również drzwi. To nimi ucieka najwięcej ciepła. Można również zastanowić się nad podwieszanym sufitem, który sprawi, że ciepłe powietrze nie będzie uciekało tak wysoko.

Jeśli inwestujemy w nowe okna najlepiej wybierzmy te sprawdzone: nowoczesne okna pcv (http://www.okna.fronton.pl/) znakomicie izolują ciepło i można zrobić je na dowolny wymiar – bez potrzeby kucia futryn i występowania  o zgodę konserwatora. Miejmy jednak nadzieję, że tegoroczna zima nie będzie tak dokuczliwa jak zeszłoroczna – moi drodzy: byle do wiosny!