Współczesna telewizja

Oglądając telewizję coraz częściej zastanawiamy się co stało się ze współczesnym człowiekiem. Czy naprawdę jest tak płytki jak bohater z ekranu? Oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Świat telewizji i reklamy jest bardzo daleki temu, co widzimy w realnym otoczeniu, niestety jednak nie da się ukryć również, że coraz bardziej zbliżamy się do tego, co prezentuje telewizja – zwłaszcza ta amerykańska.

Najbardziej widoczna jest zmiana jaka zaszła na polu intymności. Kiedyś nie do pomyślenia było by prezentować w tak bezpośredni sposób seksualność człowieka w zwykłych przekazach reklamowych czy filmach. Dziś jest to niemal normalne. Dlatego obok reklam takich produktów jak ubrania czy perfumy pojawić może się sexshop Kraków [wieczor.net] czy środki antykoncepcyjne.

Co szokuje nas jednak najbardziej? To chyba prezentacja najmłodszych – coraz bardziej popularne staja się konkursy dla dzieci – nie są to tylko konkursy talentów, ale również konkursy piękności dla najmłodszych – oczywiście dla dziewczynek.

Kilkuletnie uczestniczki mają nie tylko fantazyjne fryzury ale również manicure Kraków [farmaurody.com.pl], wyzywające stroje i buty na wysokich obcasach. Nie wspominając o makijażu. Na szczęście wielbicieli takich konkursów jest znacznie mniej niż ich przeciwników. Patrząc jednak na wszystkie reality show jakie realizowane są zarówno przez telewizje zagraniczne jak i polskie, można mieć wrażenie, że coś jest z nami nie w porządku. Lubimy oglądać życie gwiazd (które znane są głównie z tego, że są znane), podboje młodych ludzi, którzy nie stronią od alkoholu i wszystkich innych dostępnych używek i tym podobne. Bardzo zastanawiające jest również to, jak wielką popularność zyskała prasa brukowa. Obecnie sprzedaje się ona nieporównywalnie lepiej niż dzienniki czy tygodniki na nieporównywalnie wyższym poziomie. Pozostaje nam nie tracić wiary, że sytuacja ta odmieni się na lepsze!

Przeczytaj też: Klasycznie piękne paznokcie