Zakupy ze stylistką

Zakupy ze stylistką mogą być niezwykle przydatne dla każdego, kto nie radzi sobie z budowaniem własnej szafy. Dobra stylistka pomoże określić nasz typ figury (możemy być gruszką, klepsydrą, jabłkiem – każdy typ to inne wymagania), a następnie dobrać do figury ubrania, które będą podkreślać atuty i maskować wady.

Możemy również poprosić stylistkę o przeprowadzenie analizy kolorystycznej. Można ją zrobić poprzez dopasowanie do ciała różnych kolorów (ciepłych i zimnych), a także złota i srebra. Niektórzy określają również typ na podstawie koloru żył. Po takiej analizie możemy zacząć zakupy.

Stylistka Kraków może wybrać się z nami do galerii handlowej i podpowiedzieć, w czym będziemy dobrze wyglądać. Oko profesjonalistki pomoże nieco chłodniej spojrzeć na sukienkę, która, choć piękna, to jednak z pewnością nie została stworzona dla nas. Ponadto stylistka może zaproponować własne typy, których same byśmy nie wybrały (pomarańczowy żakiet?). Dzięki nowemu podejściu zyskujemy też większą świadomość zakupową i będziemy wiedzieć, jakich ubrań lepiej unikać (szybciej niszczą się w pralce), na jakie materiały można wydać więcej pieniędzy (kaszmirowe swetry zdecydowanie wygrywają z akrylem) i jakie kolory spokojnie dobrać do naszego typu.

Dobra stylistka zwykle trochę kosztuje, ale przynajmniej później zaoszczędzimy sobie niepotrzebnej frustracji po nieudanych zakupach i będziemy wiedzieć, czego powinnyśmy szukać na zakupach. Obecnie stylistki można znaleźć w każdym większym mieście. Warto zajrzeć na strony internetowe i poszukać tej, która pracuje najbliżej naszej miejscowości.